Connect with us

Ракомет

Легендарниот ракометар Наумче Мојсоски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Поранешниот ракометар на најдобрите времиња на Металург, Наумче Мојсоски и поранешен репрезентативец на Македонија ќе биде нов директор на Агенцијата за млади и спорт. Како што е познато, Дарко Каевски на последните парламентарни избори стана пратеник, па не може да извршува две функции. Тоа значи дека тој ќе остане во собраниските клупи, а Мојсоски ќе биде директор на АМС. Мојсовски беше дел од репрезентацијата на Македонија која во  2012 го освои петтото место на ЕП во Србија, а настапуваше за Струга, Југ, Пелистер, Вардар и Металург.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com