Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казинс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“.

Казнс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат дополнителни тестови.

Во јули, Казинс потпиша едногодишен договор со „езерџиите“, откако ја помина претходната сезона во Голден стејт, закрепнувајќи од две други многу сериозни повреди.

Извор: Нетпрес