Connect with us

Фудбал

Лош губитник со неспортски потег: Сари одби да се поздрави со Гвардиола по големиот пораз (ВИДЕО)

Маурицио Сари по дебаклот од Манчестер сити од 6-0, веднаш по последниот свиреж на судијата Мајк Дин истрча во соблекувалната.

Тој не се поздрави со неговиот колега Пеп Гвардиола иако тоа е обичај во Премиерлигата.

Италијанецот можеше да го забележи менаџерот на Сити, бидејќи одеше кон него.

Спортската јавност овој потег негативно го оцени.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com