Поврзи се

Ракомет

Лука Циндриќ во трка за најдобар играч на светот за 2017

Откако ја доби наградата за играч на годината од страна на ЕХФ, играчот на Вардар, Лука Циндриќ, има шанса да биде најдобар и во светот.

Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) во својот избор го вбори нашиот ракометар меѓу петте кандидати за оваа награда.

Ривали на Лука Циндриќ во борбата за наградата се Сандер Сагосен (Норвешка), Никола Карабатиќ (Франција), Домагој Дувњак (Хрватска) и Енди Шмид (Швајцарија).

ГЛАСАЈТЕ ТУКА!

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Ракомет

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com