Connect with us

Фудбал

Магија на Кевин Де Брујн ја потврди класата на Манчестер Сити над Челзи

Манчестер Сити го победи Челзи со 1-0 во дербито од 22. коло на Премиер лигата. „Граѓаните“ го отворија резултатот на 20 минути пред крајот на натпреварот по одличното издание на Кевин Де Брујн. Алумните на Пеп Гвардиола дефинитивно го надиграа противникот и заслужено освоија три бода.

На овој начин Манчестер Сити ја зголеми предноста на 13 поени во однос на денешниот противник Челзи.

 

Реклама

Facebook

Реклама