Connect with us

Фудбал

Македонија без Елиф Елмас на полуфиналниот бараж за СП 2022

Македонија мора без еден од најдобрите играчи во полуфиналето на баражот затоа што Елиф Елмас доби жолт картон против Исланд и ќе мора да направи пауза од еден натпревар.

Пред натпреварот се доби посочување дека Елиф Елмас ако добие жолт картон ќе биде суспендиран.

Реклама

Facebook

Реклама