Connect with us

Ракомет

Македонија го одржа утринскиот тренинг/Фото

Македонската ракометна репрезентација утрово го одржа својот тренинг во „Олимпик хале“ во Минхен, пред утрешниот натпревар со Бахреин.

„Жолто-црвените“ вчера остварија убедлива победа од 38-29 против тимот на Јапонија, но сепак остана впечатокот на стручната јавност дека треба да се поработи на одбраната.

Бахреин е аутсајдер во групата и се очекува втора победа на нашиот тим. Азискиот тим вчера беше убедливо поразен од фаворитот за првото место во групата – Шпанија (33-23).

Натпреварот помеѓу Македонија и Бахрен се игра утре (недела) со почеток од 14:00 часот

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com