Connect with us

Ракомет

Македонија лошо го започна наптреварот, Црна Гора со водство заминува на полувреме

Македонија вечерва против Црна Гора го игра вориот натпревар од Европското првенство во ракомет.

По првото полувреме ракометарите заминаа на пауза со 16:17: во корист на Црна Гора.

Македонските ракометари не го започнаа најдобро натпреварот па селекцијата на Црна Гора успеа да постигне серија од 4:0, првиот гол Македонија го постигна во 5. минута.

Потоа следуваше игра гол за гол но не траеше долго, а ракометарите на Македонија во првиот дел од првото полувреме не успеаа да направат серија, а Црна Гора стигна и до +5.

Македонија првото исклучување го имаше во 20. минута, но сепак со играч помалку успеа да стигне до нагатива од еден гол.

На самиот крај на првото полувреме Македонија имаше шанса да израмни на 17:17 но сепак не успеа.

 

Реклама

Facebook

Реклама