Поврзи се со нас

Ракомет

Македонија вечерва против Швајцарија: Ова се составите

Дуелот од кој сакаме бодови се игра вечерва во Шафхаузен, а македонската ракометна репрезентација треба да ја надигра Швајцарија. Овој натпревар е во рамките на квалификациите за ЕУРО 2022.

Објавени се и составите, во кои речиси и да нема некои големи изненадувања.

Средбата Швајцарија -Македонија ќе можете да ја следите на МТВ, во салата „ББЦ-АРЕНА“ ќе има симболична бројка на гледачи, според протоколот околу 1000.

loading...

Facebook