Поврзи се со нас

Ракомет

Македонија во црно – почина познат поранешен ракометар

Македонија секојдневно губи животи поради коронавирусот. На социјалната мрежа Фејсвук, попладнево градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари соопшти дека починал поранешниот ракоментар Саше Ѓорѓески.

„Секој изгубен живот од КОВИД-19 е тажна вест за мене и граѓаните. Денес Гостивар изгуби голем спортист и човек како што беше Саше Ѓoрѓески, поранешен ракометар и голем придонесувач за развојот на спортот во нашиот град. Почивај во мир Сашо, и искрено сочувство до семејството“, се вели во фејсбук статусот на Таравари.

Ракометниот работник од Гостивар, Саше Ѓорѓески, утрово ја изгуби битката со корона вирусот на 53-годишна возраст.

Гостиварчани и љубителите на ракометот на социјалните мрежи се простуваат од поранешниот ракометар во екипите на Гостивар и Југ, а подоцна и ракометен судија.

Се до инфицирањето со вирусот, тој бил на позицијата делегат. Негов син е ракометниот голман во Металург, Даниел Ѓорѓески.

loading...

Facebook