Connect with us

Ракомет

Македонска судиска двојка ќе суди четвртфинално дерби во Египет

Published

on

Македонската судиска двојка Николов-Начевски ќе ја дели правдата на денешниот меч од четвртфиналето помеѓу Шпанија и Норвешка, закажан за 20:30 часот. На останатите четвртфинални мечеви се среќаваат Египет-Данска, Шведска-Катар и Франција против Унгарија.

 

Advertisement

Facebook