Connect with us

Ракомет

Малата убавица со тато: Филип Талески со ќерката Софија пред натпревар (ФОТО)

Ракометарот Филип Талески, кој е член на германскиот Рајн Некар Левен, стана татко на малата Софија.

Тој на теренот ја поведе со себе Софија заедно со останатите деца кои ги придружуваат играчите пред почетокот на натпреварот.

 

View this post on Instagram

 

✌️points #rnlöwen #dkbhbl 📸 @sorlibinder & @steffen__hoffmann

A post shared by Filip Taleski (@filip.taleski28) on Feb 10, 2019 at 2:39am PST

Талески доби брендирани патики со кои настапуваше на Мундијалот во Германија и Данска, каде покрај неговиот лик, беа и имињата на неговата сопруга Ена, како и на неговата ќерка Софија.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com