Поврзи се со нас

Ракомет

Манасков и Веспрем со пресврт до славје, Порто на Митревски загуби од ПСЖ

Во 7. коло од Лигата на шампионите екипите на Флензбург и Мешков Брест одиграа многу интересен и неизвесен натпревар до самиот крај. Веспрем на Дејан Манасков дојде до петтата победа во шестиот меч во Лигата на шампионите.

Порто пак на Никола Митревски загуби од ПСЖ со 34-31. По едно полувреме поделија двете екипи, но она на „светците“ беше далеку поуспешно (22-15) и доволно за второ славје во елитното натпреварување.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ

РЕЗУЛТАТИ ОД 7. КОЛО

ГРУПА А

ФЛЕНЗБУРГ – МЕШКОВ БРЕСТ  29:29 (13:11)

ПОРТО – ПСЖ   31:34 (16:12)

ЧЕТВРТОК, 19 НОЕМВРИ            

18:45ч

ВАРДАР – КЕЛЦЕ

ОДЛОЖЕН НАТПРЕВАР

ПИК СЕГЕД – ЕЛВЕРУМ

ГРУПА Б

АЛБОРГ –ВЕСПРЕМ        27:33 (18:16)

20:45ч

ППД ЗАГРЕБ – МОТОР

ЧЕТВРТОК, 19 НОЕМВРИ            

18:45ч

КИЛ – БАРСЕЛОНА

ОДЛОЖЕН НАТПРЕВАР

НАНТ – ЦЕЛЈЕ

loading...

Facebook