Поврзи се

Тајмаут

Манчестер Јунајтед го одложи проширувањето на „Олд Трафорд“ за сметка на летната селекција

Раководството на Манчестер Јунајтед ќе го одложи почетокот на работата за модернизација на легендарниот стадион „Олд Трафорд“.

Сопствениците на тимот сакаа да го зголемат капацитетот на стадионот на 88.000 гледачи. Во моментов, на трибините може да се соберат 75.000 обожаватели.

Според „Дејли Мејл“, приоритет е да се направи силен летен избор. Менаџерот Жозе Мурињо очекува да види некои светски реномирани играчи на „Олд Трафорд“, па проширувањето на стадионот може да започне подоцна од првично планираното.

ФОТО

loading...

Повеќе од Тајмаут