Connect with us

Фудбал

Матијас Де Лихт влезе на медицински прегледи, навивачите во транс

Објавено:

Матијас Де Лихт е на медицински прегледи во Торино откако вчера со приватен авион пристигна во Италија на потпис со шампионот во калчото.

Рекорден е трансферот за еден дефанзивец во Европа која има само 19 години и изнесува неверојатни 75 милиони евра.

Де Лихт ги мина лекарските прегледи  во еуфорична атмосфера пред ноколку стиотина навивачи на „старата дама“.

? pic.twitter.com/7X3VhNBiwV
— JuventusFC (@juventusfc) July 17, 2019

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама