Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Ракомет

Металург пак во карантин!

Поради двајца позитивни на Ковид-19, Металург повторно, по вторпат сезонава, ќе оди во двонеделен карантин.

Поради лошата вест за Металург, одложени се натпреварите со Чеховски Медведи во Русија. Требаше два меча да се играат во Чехов, во рамки на Европската лига на ЕХФ, ама за нив ќе се добие нов датум.

Со оглед на ново настанатата ситуација и принудна пауза, вардарци до крајот на календарската година нема да одиграат нити еден натпревар, најавува тренерот Алушовски.

loading...

Facebook