Connect with us

Фудбал

Милан донесе одлука околу Конте

Италијанскиот медиум, Скај Спорт Италија, објави дека Милан се огласи да го назначи тренерот на Челзи, Антонио Конте, како следен менаџер на клубот за следната сезона.

Според извештајот, Росонерите се убедени дека поранешниот менаџер на Јувентус е совршен човек за нивниот проект и затоа се подготвени да му дадат на Конте време и простор за да го смират и да му дадат можност да одлучи, бидејќи веруваат дека тој дефинитивно вреди да почекаат до летото.

Advertisement

ФОТО

More in Фудбал