Connect with us

Фудбал

Милевски: Баражот е успех и за нас и за претходниците

Благоја Милевски испиша нова историја за македонскиот фудбал. По натпреварот против Исланд и клучната победа за второ место, Милевски им честиташе на фудбалерите и победата им ја додели нив.

„Прво, сакам да му се заблагодарам на претходникот Игор Ангеловски, како и до некои други играчи кои не се во репрезентацијата. И тие се дел од овој успех. Честитки и до играчите за прикажаното. Дадовме брз гол, тоа ни ја олесни работата, затоа што практично стартувавме со 1-0. Но, ние не паднавме во ниту еден момент против сериозен ривал како Исланд и поседува потенцијал. Драго ми е што успеавме да ги израдуваме сите и да дојдеме до овој голем успех“, изјави Милевски.

 

Ривалот Македонија ќе го добие на ждрепка.

Реклама

Facebook

Реклама