Connect with us

Ракомет

Минимален пораз на Еурофарм Работник од француски Тулуз

Иако имаа позитивни моменти, ракометарите на Еурофарм Работник загубија од францускиот прволигаш Тулуз со 24-26 и утре во 10.00 часот ќе се борат со Струга за седмото место на турнирот.

Еурофарм Работник – Тулуз 24-26 (12-13)

Игралиште на „Женска Плажа“ во Струга. Гледачи: 300
Судии: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски од Битола.

Еурофарм Работник: Трајкоски, Чаневски, Ивановски, Граџан 5, Ѓукиќ 3, Кузманоски 6, Ивановиќ 2, Ојлески 4, Маркоски 1, Петровски, Талевски, Чурлевски 1, Блажевски, Мемиќ, Кукоски, Мандиќ, Дрогришки

Седмерци: 4/5
Исклучувања 8 минути

Тулуз: Идризи, Бонефои, Монгин 2, Лабро, Соле 8, Јакобсен 3, Олсон 2, Болинаури 1, Жиродо 2, Делан, Пржибилски 3, Руиз 1, Гарсија 2, Жилбер 2

Седмерци: 3/4
Исклучувања: 4 минути

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com