Connect with us

SPORTM.mk

Миралем Пјаниќ претставен во Барселона!

Миралем Пјаниќ денес беше официјално претставен како нов член на Барселона.

Пјаниќ го потпиша договорот и го зеде бројот 8.

На презентацијата на стадионот „Камп Ноу“ присуствуваше претседателот на Барса, Жозеп Марија Бартомеу.

Пред тоа, Пјаниќ ќе ги посети стадионот, соблекувалните и неговиот нов дом.

Дебито за новиот клуб ќе го има најверојатно утре на пријателскиот натпревар против Жирона.

 

💙❤️ #PjanicCuler is new number 8️⃣

Gepostet von FC Barcelona am Dienstag, 15. September 2020

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com