Connect with us

Ракомет

Моќен Вардар, гази кога ги има „Комити“

Прв меч од новата сезона пред своја публика и прва победа. РК Вардар го совлада Мешков Брест со убедливи 35:27. Уште еднаш се покажа дека кога ги има „Комити“ и својата публика во „Јане Сандански“, Вардар победува. Така беше и на овој меч го одиграа фуриозно уште од самиот старт, па во вториот дел само ја одржуваа разликата.

Кевин Нијокас ќе биде одлично засилување. Имаше осум голови од исто толку обиди. Го следеа Моралес и Дибиров со пет погодоци, еден помалку имаше Гаџа.

На 29-ти септември Вардар игра против Алборг.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама