Connect with us

Ракомет

Монпелје заминува со три разлика на полувреме, Лазаров постига три гола

Нант со Монпелје денеска го играат натпреварот за титулата шампион на европа.

Двата тима се дебитанти во Ф4 завршниот турнир од Лгата на шампионите, интересно прво полувреме во кое и двете екипи покажаа добра игра. Монпелје го отвори резултатот, но Нант брзо го презеде водството, а во 6. минута за прв пат стигна до +2 (4:2).

Нашиот репрезентативец, Кирил Лазаров, влезе во игра во 8. минута кога беше досуден седмерец за Нант, тоа беше и првиот гол за Лазатов.

За Нант се беше под контрола до 12. минута, пота од 12. минута Монпелје го презеде водството и до полувреме успеа да стигне до +3 (13:16).

Нашиот репрезентативец во првото полувреме постигна три гола, еден од пенал во 8. минута и два од игра во 19. и 23. минута, а во 27. минута промаши пенал.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com