Connect with us

Кошарка

МЗТ потпиша со талентираниот Исајлоски

МЗТ Скопје Аеродром денеска го објави потпишувањето на петгодишниот договор со младиот Виктор Исајлоски.

Јуниорскиот репрезентативец (17 год, 200 см.), кој доаѓа од тимот на Феникс 2010, се смета за исклучително талентиран крилен кошаркар, кој ги мина низ сите репрезентативни селекции и од кого многу се очекува на претстојното Европско првенство (ЕП), дивизија Б, кое ќе се одржи во Скопје.

Исајловски во иднина ќе биде дел од јуниорскиот состав на МЗТ Скопје, со кого претходно како позајмен беше дел од турнирот во АБА-лигата за играчи до 19 години во Белград.

Реклама
Реклама

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com