Connect with us

Кошарка

МЗТ Скопје лесно до десеттата победа во АБА 2 лигата

Македонскиот вицешампион МЗТ Скопје ја оствари десеттата победа во Регионалната АБА 2 лига, откако на гостински терен го совлада тимот на Цетиње со 85:67.

Избраниците на Ѓорѓи Кочов покажа доминација и со одлична игра во третиот период го решија овој натпревар во своја корист.

По овој триумф, тимот од Аеродром се наоѓа на второто место на табелата со десет победи и пет порази, додека лидер е Приморска со ефект од 13-1.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Кошарка

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com