Connect with us

Тајмаут

Надал се жени, нема покана за Ѓоковиќ

Објавено:

Рафаел Надал денеска се жени со својата долгогодишна девојка Мери Перелјо. Меѓу бројните поканети гости, го нема Новак Ѓоковиќ. Тој не добил покана за свадбата на островот Мајорка.

Само пет дена по венчавката, Рафа мора да отпатува во далечниот Казахстан, каде ќе одигра еден егзибициски меч против најдобриот на светот. На 4 ноември, Надал ќе избие на прво место на АТП листата, Ѓоковиќ ќе падне на второ, но секако тие двајца се најдобрите тенисери на светот во моментов.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама