Connect with us

Ракомет

Награда од 50.000 евра доколку ракометарите се пласираат во главната фаза на ЕП

Управниот одбор на РФМ донесе одлука да ги награди ракометарите на машката сениорска репрезентација со 50.000 евра за пласман во втората, односно главната фаза на Европското првенство.

Инаку, ЕП стартува на 13-ти јануари, Македонија тој ден својот прв меч го игра против Словенија.

Реклама

Facebook

Реклама