Поврзи се

Кошарка

НБА: Сакраменто подобар од Чикаго (ВИДЕО)

Екипата на Сакраменто славеше со 104-98 во дуелот со Чикаго во синоќешните дуели од НБА лигата во меч кој беше решен во последната четвртина.

Клучниот момент беше тројката на српскиот интернационалец Богдан Богдановиќ при резултат 96-96 по што противникот беше совладан.

Богдановиќ беше и најефикасен на мечот со 15 поени. Кај биковите Зек Лавин постигна 27 поени.

ФОТО

loading...

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com