Connect with us

Кошарка

НБА ѕвездата шокирана поради цената на горивото, заработува 45 милиони долари годишно, но цената која ја плаќа му е многу (ВИДЕО)

Џими Батлер не може да поверува колку бензин поскапе во Америка.

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Џими Батлер (34) заработи огромна сума на пари во текот на кариерата и ќе продолжи да го прави тоа, бидејќи неговиот договор во Мајами гарантира дека ќе добие 45.183.960 долари во текот на 2023/24 година. Сепак, дури и Батлер ги почувствува покачувањето на цените во последно време, а се појави на социјалните мрежи за да се пожали на сметката за бензин. Или само се шегуваше со оние кои немаат доволно пари…


Батлер објави видео на социјалните мрежи на кое се гледа како шокиран поради парите што морал да ги даде за да го наполни до крај неговото скапо Бугати. На крајот, ова задоволство го чинеше околу 145 долари, поради што својата загриженост ја сподели со своите следбеници на Инстаграм.

Advertisement
Advertisement