Connect with us

Тајмаут

Неговите соиграчи на луксузни јахти , а тој на берба во поле (ВИДЕО)

Објавено:

Голманот на Ривер Плата , Роберто Рохас стана тема на сите аргентинсјки медиуми , откако се дозна каде ги мунува одморот.

Рохас не доби покана од селекторот на аргентинската репрезентација да игра во Копа Америка, но затоа летниот одмор го минува во своето родно село.

Младиот голман , роден 1996 се врати во селото , оддалечено 450 километри од главниот град за да му помогне на семејството во земјоделските работи.

Тој собира маниока на полето на неговиот вујко. ,,Ова е мојот одмор, да му помогнам на вујко ми , на моето семејство , работам она што можам.” , вели Рохас за аргентинските медиуми.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама