Connect with us

Ракомет

Нема позитивни, ракометарите на Еурофарм Пелистер утре патуваат за Гудме (ФОТО)

Published

on

Еурофарм Пелистер го одработи последниот тренинг пред да замине во Данска, каде што во вторник го игра нивниот прв меч од ракометната Лига на Европа.
Сите ракометари на битолскиот тим имаат негативни резултати од тестовите на коронавирус, па тоа е одлична вест за Еурофарм Пелистер кој патува за Гудме, каде што се надева дека ќе го запише првиот триумф.

Ривалот на Битолчани веќе одигра еден меч во Лигата на Европа, но загуби со 28-29 од Кадетен Шафхаузен.

Advertisement

Facebook