Connect with us

Тајмаут

Невестата на Серхио Рамос ги објави првите фотографии од свадбената веселба (ФОТО)

ТВ водителката Пилар Рубио на Инстаграм ги објави фотографиите од венчавката со капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос.+

Свадбата се одржа минатата недела во Севиља, а гостите се забавуваа на имот во близина на градот . Таму освен фудбалските ѕвезди од целиот свет , беа присутни и јавни личности од Шпанија .

Гостите ги забавуваа рок групите АC/DC и Аеросмит , кои настапија за милион евра.

Најмногу привлече внимание букетот со црни цвеќиња што го носеше невестата.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com