Невестата на Серхио Рамос ги објави првите фотографии од свадбената веселба (ФОТО)

ТВ водителката Пилар Рубио на Инстаграм ги објави фотографиите од венчавката со капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос.+

Свадбата се одржа минатата недела во Севиља, а гостите се забавуваа на имот во близина на градот . Таму освен фудбалските ѕвезди од целиот свет , беа присутни и јавни личности од Шпанија .

Гостите ги забавуваа рок групите АC/DC и Аеросмит , кои настапија за милион евра.

Најмногу привлече внимание букетот со црни цвеќиња што го носеше невестата.