Connect with us

Кошарка

Ноа се договори со Мемфис

Екипата на Мемфис донесе одлично засилување во своите редови, откако потпис во овој клуб стави францускиот центар Жоаким Ноа. Ноа има 33 години, а беше дел од ростерот на Њујорк, но двете страни решија да ја прекинат соработката. Ситуацијата ја искористи Мемфис, чија управа реши дека е потребно засилување под обрачите.

Искусниот кошаркар има 625 меча во НБА лигата во својата кариера, но во последните три сезони има проблем со повредите. Сумата на трансферот на Ноа во Мемфис изнесува најмалку 1,73 милиони долари.

Реклама
Реклама

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com