Connect with us

Фудбал

Носталгија: Кристијано Роналдо му посака успех на Реал во финалето против Барселона (ВИДЕО)

Реал Мадрид против Барселона со години важи за едно од најголемите ривалства во фудбалот. Ел Класико е специјалното име за овој судир. Како еден од најсилните европски тимови, судбината често ги спротивставуваше овој век.

постер
Нешто повеќе од две недели по почетокот на 2023 година, ќе имаме можност да го видиме првото издание на овој дуел годинава. Во Ријад Реал Мадрид и Барселона ќе го одредат новиот победник на шпанскиот Суперкуп.

Желбите за успех во финалето „Кралскиот клуб“ доби од посебна фигура – нивниот најамблематичен фудбалер во историјата – Кристијано Роналдо. Токму кога Португалецот беше на „Сантијаго Бернабеу“, а Лионел Меси на „Камп Ноу“ се чинеше дека тоа е врвот во ова шпанско дерби.

Желбата на Кристијано за успех можете да ја видите и слушнете во видеото подолу во материјалот. Двата тима се соочуваат еден со друг во 20:00 часот по македонско време.