Connect with us

Други спортови

Новак Ѓоковиќ во прегратките на ќерката Тара по победата! Најслаткиот момент на Ролан Гарос што ќе го видите денес

Тенисерот Новак Ѓоковиќ по победата беше пречекан од своите деца, а Тара истрча да го прегрне.

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска се пласираше во четвртфиналето на Ролан Гарос.

Победувајќи го Хуан Пабло Вариљас со 3:0, Новак собори уште еден рекорд бидејќи по 17-ти пат се најде меѓу осумте најдобри во Париз.

Како што рече на прес-конференцијата по натпреварот, со него во Париз беа и неговите деца Стефан и Тара, а Новак не криеше колку му е важна нивната поддршка.

– Ми даваат мир и спокој, тоа е најважно. Јас сум тип на човек кој лесно се возбудува. Целата врева околу турнирот, очекувањата, желбите, головите. Човек ја чувствува тензијата, кој е двигател, но линијата е тенка. Може да ве стави во состојба на анксиозност, нервоза. Нивното присуство ми дава мир, ми го одзема умот од тенисот. Тоа ми дава рамнотежа, рамнотежа – рече Новак и додаде:

– Утре треба да одат на училиште. Планот е да се вратат, ако се пласирам во финалето. Стефан е со мене од утрово . Сакаше да ја помине целата рутина со мене. Сакаше да биде таму цело време. Ме радуваше и уживам во твоето присуство. Тие се мои ангели надвор од теренот и многу ми помагаат на тоа .

И токму тие го чекаа по победата. Сепак, малечката Тара го украде целото внимание.

Срамежлива и симпатична, Тара го чекаше својот татко по нејзината победа и го прегрна многу.

Малата Тара воодушеви со својот стајлинг, па ги украде сите погледи во прекрасни бели панталони, преслатка бела блуза со сини детали и преслатка мала капа.

Advertisement