Поврзи се со нас

Ракомет

Одлична вест: Македонија ќе ја бодриме преку Македонската телевизија!

Македонската ракометна репрезентација, ќе ја бодриме преку пренос на македонската телевизија.

Светското првенство оваа година се игра во Катар.

Првиот натпревар на Македонија е денеска, првенството го отвораат Екипет и Чиле со почеток од 18 часот.

Македонија првиот натпревар го игра на 14-ти (четврток) против Шведска од 20.30 часот.

Facebook

loading...