Connect with us

Ракомет

Одлични вести за Македонија: Сите ракометари се негативни на Ковид-19

Одлични вести стигнаа доцна вечерва. Сите ракометари на македонската ракометна репрезентација како и стручниот штаб се негативни на Ковид-19.

Денска ракометарите и членови на стручниот штаб имаа тестирање за ковид-19, а сите резултатите се негативни, што секако е одлична вест за плановите на Лазаров за непречено одвивање на подготовките пред Европско првенство.

Во понеделник е последното тестирање пред заминување за Дебрецин.

Реклама

Facebook

Реклама