Connect with us

Фудбал

Пандев: Благодарам Наполи, на „Сан Паоло“ како да сум дома

Објавено:

„Македонската пресметка“ во Серие А синоќа заврши без победник. Наполи на домашен терен одигра 0:0 со Џенова. Елиф Елмас во дресот на домашниот тим ги одигра последните 30-тина минути, додека Пандев за Џенова настапи од првата минута, а од игра излезе во 80-та минута.

 

View this post on Instagram

 

Ogni volta che torno a San Paolo mi sento a casa…GRAZIE NAPOLI 🙏🙌

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on

По овој натпревар Горан Пандев објави фотографија на својот Инстаграм и притоа напиша:

-На „Сан Паоло“ сум како дома. Благодарам Наполи.

Горан Пандев го носеше дресот на Наполи од 2012 до 2014.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама