Connect with us

Фудбал

Пауло Дибала продолжи со тренинзите

Пауло Дибала му се приклучи на Јувентус на тренинзите рамноправно со останатите, откако веќе се опорави од уште една повреда на мускулот. Сепак, Лајо Хорхе и Лука Пелегрини не учествуваа во активноста бидејќи имаат симптоми на грип и стравуваат дека се заразени со коронавирус.

Во исто време, Џорџо Киелини, Артур и Карло Пинсолио остануваат позитивни на КОВИД-19.

Реклама

Facebook

Реклама