Connect with us

Тајмаут

Песната за Србија на Мундијалот која стана хит (ВИДЕО)

Србија повторно ќе игра на голем турнир откако Драган Стојковиќ-Пикси ја оживеа репрезентацијата, а „орлите“ се квалификуваа за Катар.

Србите набрзина смислија песна во пресрет на првиот натпревар на Светското првенство.

Песната е вистински хит во Србија и е преработка на ултра популарната „Воларе“, а текстот е впечатлив.

Facebook

Реклама