Connect with us

Фудбал

Петте „мети“ на Жозе Мурињо во јануари

Објавено:

Жозе Мурињо вчера стана тренер на Тотенхем, го имаше првиот тренинг, интервју, а наскоро се очекува и да го добие и првото засилување. Голем број на медиуми објавија дека тоа ќе биде Герет Бејл, кој речиси сигурно заминува од Реал Мадрид. Проблем може да биде Манчестер Јунајтед кој госака велшанецот, а од друга страна Реал го сака Пол Погба, па би можело да дојде до некаква трампа.

Англиските медиуми направија листа на „метите“ на Мурињо во јануарскиот преоден рок. Наводно ова се играчите кои Португалецот би сакал да ги има во тимот пред да почне вториот дел од сезоната.

Паоло Дибала-Јувентус

Бруно Фернандеш – Спортинг Лисабон

Калиду Кулибали – Наполи

Деклејн Рајс – Вест Хем

Јусеф Атал – Ница

Можниот тим на Мурињо:

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама