Connect with us

Фудбал

Пици нема да добие нов договор со Саудиска Арабија

Фудбалската федерација на Саудиска Арабија нема да го обнови договорот со селекторот Хуан Антонио Пици, објави официјалниот сајт на организацијата.

Претходно, и самиот шпански фудбалски експерт изјави дека федерацијата не преговара со него за продолжување на договорот по Азискиот куп.

Пици ја презеде Саудиска Арабија во ноември 2017 година. Под негово водство, тимот не успеа да ја помине групата Светското првенство 2018.

На Азискиот куп минатата година Саудиска Арабија беше елиминирана од Јапонија во осминафиналната фаза.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com