Поврзи се

Ракомет

Плинарите: Го разбранивме Штербик, а бараме победа?

Вардар на вчерашната пресметка ја најавија победата уште на полувреме, тие имаја солидни 15:10 предност, што беше еден вид најава за уште една победа.

Вториот дел Загреб си го забетонира својот очај но тоа се случува кога ќе го разбранат Арпад Штербик.

По натпреварот, кружниот напаѓач на Загреб, Игор Вори, потенцираше дека клучен сегмент за поразот било тоа што го разбраниле Штербик.

Човекот за 30 минути имаше 14 интервенции, што повеќе да се каже? Нападот целосно ни откажа во секој поглед. Малку е да се каже дека тотално разочаравме во нападот, да не употребам некој потежок збор. Во нападот промашувавме чисти ситуации, уште примивме и неколку голови на празен гол. Штета, имавме голем мотив и желба да направиме голем резултат“.

Дури се наполнивме и со самодоверба по мечот и победата над Велење. Ништо, сега мора да одиме напред, пред се пеколни денови и период, имаме по ред многу тешки натпревари, не само во ЛШ, туку и во СЕХА лигата, но сигурен сум дека некој ќе успееме да го изненадиме, само незнам кој“, изјави разочараниот Игор Вори.

ФОТО

loading...

Повеќе од Ракомет