Connect with us

Кошарка

Победа на Голден Стејт без Стеф Кари

Шампионот во најсилната кошаркарска лига Голден Стејт ја забележа и седмата победа во низа. Вориорс на домашен терен го совладаа Орландо со 110:100 без помошта на Стеф Кари. Одлична работи заврши Кевин Дурент, кој имаше 21 поен и седум скока, зад него беа Ливингстон со 16 поени и Томпсон со 15 поени.

Реклама
Реклама

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com