Поврзи се

Тајмаут

Почина легендарниот шпански фудбалер Квини

Легендарниот шпански фудбалер Енрике Катро Квини почина денеска на 68 годишна возраст по срцев удар, објави „Марка“.

Според информациите во шпанскиот весник, поранешниот голгетер на Спортинг Хихон и Барселона паднал близу до неговиот дом во Хихон, а Итната помош помошта неуспешно се обидела да го реанимира.

Квини играше за Спортинг 15 години и пет пати беше најдобар стрелец на шпанското првенство.

За Барселона одигра четири сезони.

ФОТО

loading...

Повеќе од Тајмаут