Connect with us

SPORTM.mk

Подобро да не вклучуваат интернет: Марсеј ги „уништи“ навивачите на ПСЖ

Одмаздата се служи ладна. Нешто такво синоќа го поздрави Марсеј, кој го победи ПСЖ на гости со минимални 0:1 по десет години гостување.

Ноќта од сабота кон недела, на улиците на Париз се појавија неколку навредливи транспаренти на сметка на клубот од Азурниот брег и нивната прва sвезда Димитри Паје.

Транспарентите беа обесени од ултрасите на ПСЖ. Едниот беше поставен пред Ајфеловата кула во која е нагласена супериорноста на ПСЖ над Марсеј, а другиот пред „Паркот на принцовите“.

Марсеј дојде до победата. Тие напаравија транспарент пред Ајфеловата кула со кој ги исмеваат парижаните и ПСЖ.

loading...

„ПСЖ – ОМ не му припаѓа на главниот град, туку на Марсеј, бебе“, рекоа од Марсеј, опишувајќи ја објавата како „Карма“.

Истиот слоган во најавите го користеа неколку играчи на Марсеј, вклучувајќи ги Бубакар, Максим Лопетаз и Џордан Амави.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com