Connect with us

Тајмаут

Поради МИС Словенија никој не гледаше финале! Севиља и Рома во сенка, сите ја гледаа Вероника (ФОТО)

Се шпекулираше дека Вероника е во врска со Том Брејди, но сепак е сингл и финалето на Лига Европа го следеше во интересна комбинација.

Финалето на УЕФА Лига Европа помеѓу Севиља и Рома ги оправда очекувањата бидејќи гледавме одличен фудбал во кој по повеќе од два часа фудбал победи тимот на Немања Гудељ и Марко Дмитров – и тоа на пенали. Додека Жозе Мурињо му се лутеше на судијата Ентони Тејлор , кој подоцна беше нападнат од навивачите , на мечот во Будимпешта вниманието го привлече навивачката Вероника Рајек (27) , чии фотографии од натпреварот станаа вирални.

Рајек е словачка манекенка која живее во Канкун, Мексико, а специјално се врати во Европа за финалето на Лига Европа бидејќи го сака фудбалот и јасно посочи за кого навива со својата облека. Сепак, Севиља го крена седмиот трофеј во ова натпреварување и со тоа го растажи.

Вероника имаше црвени чизми, потоа бело здолниште и зелен топ со кој го истакна своето деколте, кое на крајот го симболизира италијанското знаме. Тоа го привлече и вниманието на обожавателите кои ја опсипуваа со комплименти на Инстаграм, каде поради овие фотографии ја следат пет милиони луѓе. „Никој од трибините не го гледа натпреварот“, „Морам да кажам, поубава си од оваа убава игра“, „Не оди на терен, играчите нема да ја видат топката“, се само некои на коментарите .

Претходно се шпекулираше дека Вероника Рајек го заведе американскиот бек Том Брејди , кој се разведе од Жизел Бундхен, но во меѓувреме со него се појавија и други девојки.