Connect with us

Фудбал

Потврдени се термините за полуфиналето во Карабао купот

Карабао купот ги потврди официјалните термини за полуфиналето на турнирот. Ливерпул, Арсенал, Челзи и Тотенхем стигнаа до оваа фаза по победите претходно оваа недела.

Први натпревари:

Челзи – Тотенхем на 5 јануари

Арсенал – Ливерпул на 6 јануари

Втори натпревари:

Тотенхем – Челзи на 12 јануари

Ливерпул – Арсенал на 13 јануари

Натпреварите првично требаше да се одиграат на 3 јануари и 10 јануари, а финалето ќе се одржи на 27 февруари на стадионот Вембли.

Реклама

Facebook

Реклама