Connect with us

SPORTM.mk

Повреда која во Баерн никој не сакаше да ја види (ВИДЕО)

Баерн ја заврши групната фаза во Лигата на шампионите со максимален ефект. Баварците го совладаа Тотенхем во последното 6. коло со 3:1.

Гогетерскиот пост на овај натпревар го прекина Кингсли Коман беше во 14-та минута , но по десетина минути поради нова повреда тој мораше да го напушти теренот.

Францускиот фудбалер ги повреди коленото и зглобот истовремено со приемот на топката. Незгодно згазна, го искриви зглобот, а во исто време го повреди и коленото.

Коман не можеше да го продолжи натпреварот и го напушти теренот со помош на лекарите и веднаш отиде во соблекувалната.

 

По првичниот преглед, Баерн изјави дека Коман ја повреди тетивата на левото колено.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com