Connect with us

Ракомет

Познати составите: Митревски се врати во тимот за дуелот со Црна Гора!

Никола Митревски ќе биде во составот на македонската ракометна репрезентација за денешната средба против Црна Гора, втора на Европското првенство.

Првиот голман на македонската репрезентација го пропушти првиот дуел со Словенија, но експресно се опорави од коронавирусот и сега се стави на располагање на Лазаров. Со објавувањето на составите ЕХФ потврди дека Митревски има право за настап.

Реклама

Facebook

Реклама