Connect with us

Ракомет

Приведен навивач од Битола кој во Струга нападнал навивач и полициски службеник

Еден навивач од Битола кој бил присутен да го бодри тимот на Еурофарм Пелистер бил приведен откако наводно нападнал првично навивач од спротивниот табор, а потоа и полициски службеник.

„Приведениот прво нападнал поддржувач од Струга, а потоа и полициски службеник кој презел мерки за спречување на нападот“, – велат од СВР Охрид.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com